?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

DSC_0874
Петро Сельський – пастор церкви «Осанна», чоловік, батько, директор центру незалежного тестування знань студентів університету ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України", професор кафедри патологічної анатомії, доктор медичних наук, максималіст.
Нещодавно вийшла його перша одноосібна монографія, «Інформаційна система оцінювання знань у вищому медичному навчальному закладі». З цього приводу ми вирішили поставити йому кілька запитань.Вас знають як надзвичайно принципову, непоступливу у важливих питаннях людину. І при цьому ваша кар’єра стрімко й успішно розвивається. Як вам вдається досягати цього в науковому середовищі, де, як вважають, без ритуальних танців у стосунках не обійтися? Чим ви керуєтеся передусім?
Дійсно, наукове середовище України, а тим паче медичне, побудоване у своїй більшості на системі особистих протекцій та фінансових вигод, а, отже на потребі в “ритуальних танцях”. Пройшовши перший та другий рівень у шляху науковця, тобто захистивши кандидатську та докторську дисертацію, можу стверджувати, що цю систему можливо обійти лише чудом. Поєднуючи служіння у церкві з науковою роботою, завдяки вірі в Господа, можу власне і використовувати чуда для виживання в цій системі. Я пройшов шлях в науці від аспіранта до професора, не давши і не взявши хабара! Хіба це можна зробити в наших умовах без надприродньої підтримки? Тому я керуюся передусім біблійними принципами з ефективним поєднанням віри та науки. Це давало мені можливість і розвиватися в адміністративній кар’єрі, займаючи посади голови ради молодих вчених, секретаря приймальної комісії, декана факультету іноземних студентів, директора центру незалежного тестування.

Молитви дружини, дітей і членів громади за улюбленого пастора не можуть залишитися непочутими. Із ваших слів зрозуміло, що пасторське служіння приносить лише користь науковій роботі. А яким чином ви використовуєте свої професійні здобутки в служінні?

Дійсно, без таких молитов було б неможливо досягти багато речей. Подяку всім моїм близьким, церкві! Знання з медицини використовую у проповідях, на церковних семінарах, особливо сімейних. Це пригодується у консультативній роботі. Наприклад, допомагаючи при тих чи інших душевних і фізичних розладах. Вважаю, що саме таке вдале поєднання важливе для проповіді Євангелія.

Ви завжди стверджуєте, що вірите й живете по максимуму. Нещодавно мали серію викладів про неймовірність Бога. Вочевидь, великі приємні несподіванки від Тата не є для вас чимось незвичним. Поділіться, будь ласка, особливим дивом, котре трапилося у вашому житті.

Справді, вважаю, що всі справжні християни мають бути справжніми максималістами. На цьому шляху отримував не одну підтримку від неймовірного Бога. Найбільше диво мого життя – моя дружина Лариса. Ми в шлюбі з 20-річного віку і разом вже 21 рік. Пройшли багато непростих моментів, але завжди зберігали вірність і єдність. Вважаю, що успішний шлюб від нашого неймовірного Бога є неодмінною умовою успіху. Дружина, в свій час, отримала надприроднє зцілення після молитви в церкві і змогла завагітніти всупереч медичним прогнозам. Зараз молодший син Давид вже у 3-ому класі і доганяє старшого, Борислава, який на 3-ому курсі мед університету. Це ще одне диво. Мене Бог радував багатьма дивами. Ну от, наприклад, після молитви, звершеної мною, у одного хлопчика за секунди, під руками, зменшились збільшені лімфатичні вузли на шиї. Я, як медик, розумів – це неможливо, а як християнин – Ісус може все!

Здається, вам є про що розповісти, послуговуючись не лише науковими термінами. Чи не плануєте ви братися за написання християнської книжки?

Так!!! Як тільки побачу фрагмент часу на це. Хочу поспілкуватися з читачами про справжнє християнство і про те, як, насправді просто і легко жити з НИМ.

Ну й, власне, про час (цього питання не обереться жодна публічна людина!) Як вам вдається не лише поєднувати, але й балансувати різні сфери вашого життя – сім’ю, служіння, роботу, наукову діяльність, особистий розвиток?.. Що незмінно залишається в пріоритетах? Яким чином компенсуєте брак часу для інших сфер?

Звісно – в пріоритетах Господь! Чільне місце – служіння у євангельській церкві “Осанна”. м. Збараж, церкві у “Світло для світу” у Тернополі. Проте, кожна сфера найважливіша. Вважаю у нас від Господа є достатньо часу на все. Інакше би Він не допустив це ВСЕ! Тому, головне знайти час, ефективно використати. Наприклад я, не зважаючи на зайнятість, завжди хоча б один день в тиждень “забороняю” сам собі займатися науковою діяльністю. І навіть перед захистом дисертацій дотримувався цього принципу. Звісно, визначальне місце у часовому розподілі для служителя має займати молитва. Я особливо люблю всеношні (нічні) молитви.

Біографічний нарис:
Народився 1973 року. У 1998-му з відзнакою закінчив Тернопільський державний медичний інститут. Після закінчення університету з 1998 по 2000 роки – лікар-інтерн, анестезіолог-реаніматолог у Тернопільській обласній лікарні. У 2000 році вступив до аспірантури кафедри патологічної анатомії Тернопільського медуніверситету. У 2004 році, як декан, очолив факультет іноземних студентів. У 2005 році успішно захистив кандидатську дисертацію. Тоді ж прийнятий на посаду доцента кафедри патологічної анатомії із секційним курсом та судової медицини. Стаж педагогічної роботи – 12 років. З березня 2008-го обіймає посаду директора центру незалежного тестування знань студентів. Рукопокладений у сан пастора 16.12.01, закінчив Рівненську Духовну Семінарію (кваліфікація – пастор-євангеліст).

Profile

osanna_church
osanna_church

Latest Month

April 2018
S M T W T F S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Tags

free countersPowered by LiveJournal.com